Czy to co pijemy ma wpływ na nasze nerwy?

Wydaje się, że zbyt mało uwagi przywiązujemy do tego, co spożywamy podczas nawadniania organizmu. Prym wiedzie nadal poranna kawa, dla niektórych nieodzowna towarzyszka popołudnia. Choć naukowcy dowodzą, że spożywana w racjonalnych ilościach ma pozytywny wpływ na nasz organizm, nawadniając go, a sama kofeina mobilizuje nasz leniwy organizm do aktywności, to coraz więcej osób rezygnuje z tych dobroczynnych właściwości ze względu na jej pobudzające właściwości, które działają nawet drażniąco, nie tyle na żołądek, co na układ nerwowy.

Niektórzy skarżą się na drganie rąk, co w wielu zawodach, jak chirurg czy stomatolog, wyklucza precyzyjne wykonywanie obowiązków i przystąpienie do zabiegu.

Co warto pić?

Dla jednych alternatywą staje się kawa bezkofeinowa, dla innych zaś herbatki uspokajające. Najpopularniejsza jest z pewnością melisa, po którą nie trzeba iść specjalnie do apteki czy zielarni, gdyż współcześnie dostępna jest w różnych odmianach w niemal każdym sklepie spożywczym. W dodatku, jeśli ktoś specjalnie nie lubi jej smaku, ma wybór w dodatkach smakowych typu pomarańcza, gruszka czy nawet pigwa. W razie braku takiej alternatywy, można dokupić syrop smakowy według własnych preferencji.

Nieco mniej znanym, choć w Polsce popularnym zielem będzie wyciąg z głogu. Ten nie tylko wspomaga układ nerwowy, ale i krwionośny, dlatego polecany jest dla osób z chorobami serca.

Czasem warto jest odciąć się od powszechnego myślenia, że w sytuacji stresującej pozostaje nam sięgnąć po alkohol. Ten nie ma dobroczynnego wpływu, a skutki działań, jakich ludzie dopuszczają się po jego spożyciu, mogą przyprawić wiele więcej nerwów i zmartwień ciągnących się jeszcze przez kilka lat.

W każdej, nawet najbardziej stresującej sytuacji warto szukać najbardziej racjonalnego rozwiązania, szukać pomocy, profesjonalnego wsparcia, tudzież nowej formy rozrywki. Należy przeanalizować swoje nawyki, dietę. Wiele osób na przykład zmieniło się po przejściu na dietę wegetariańską. Spożywanie większej ilości owoców i warzyw uspokoiło ich, a niejedzenie mięsa pozwala im żyć w zgodzie z naturą i całym otaczającym ich światem.

Related Posts

About The Author