Jak pozbyć się napięcia po ciężkim dniu w pracy?

Każdy z nas miewa zły dzień, nawet tydzień. Wszystko poszło nie tak. Szef chodził nabuzowany, pokłóciłeś się z kolegami z pracy, w dodatku w domu pojawiły się jakieś problemy.

Nie masz siły ani ochoty na uprawianie sportu, nawet jeśli regularnie trenujesz, to straciłeś właśnie całkowicie mobilizację, chęć walki. Nie wyjdziesz na spacer, bo będziesz się wyżywać na wszystkich napotkanych ludziach, i w najlepszym przypadku skończy się na złowrogich spojrzeniach.

W takiej sytuacji czasem najlepszy jest tak zwany totalny reset. Lepiej czasem zapomnieć o rutynie, i spróbować czegoś zupełnie nowego aby nie skończyć jak w amerykańskim czy koreańskim serialu w barze, pijąc do upadłego. Życie to nie film i może nie być w pobliżu naszej bratniej duszy, która zabierze nas do domu, zaczeka aż wytrzeźwiejemy.

Warto poszukać jakiejś czynności, która będzie dla nas na tyle nowa, że nas zaciekawi, a w dodatku sprawi przyjemność, bez naszego większego przyzwolenia, bez jakiejś większej świadomości. Nie jesteśmy bowiem w stanie za każdym razem skontrolować kiedyś zaczynamy się cieszyć i odczuwać radość.

Kluby dla graczy

Taką alternatywą może być jakiś Gaming Club w internecie lub realny, dla tych, którzy chcą poczuć zapach kasyna i ciarki przechodzące po skórze gdy nadchodzi czas nowego rozdania. Mimo ryzyka, można również na drugi dzień obudzić się nieco bogatszym i dzięki temu pozwolić sobie na odrobinę luksusu w życiu.

Na wiele osób właśnie zakupy mają pozytywny wpływ, kojący nerwy. Musimy tu oczywiście dokonać rozróżnienia na płeć. O ile w przypadku kobiet nastrój poprawi jakaś nowa sukienka, buty, perfumy czy biżuteria, to w przypadku mężczyzn będzie to nieco większy wydatek związany zapewne z samochodem, ewentualnie rowerem.

Jeszcze inną kategorią będą jeszcze biegacze i biegaczki. Na nich podziałają nowe buty biegowe i zakupy związane z pozostałym ubiorem, ekwipunkiem sportowym. Dlatego osoby uprawiające regularnie sport, mają więcej możliwości radzenia sobie ze stresem niż bardziej bierne osoby.

Related Posts

About The Author