Sport i inne naturalne metody walki ze stresem

Jest pewna zależność pomiędzy poziomem wysiłku fizycznego a obniżaniem się poziomu stresu. Dlatego wiele agencji reklamowych współpracuje z klubami fitness czy osobami propagującymi zdrowy styl życia, aby zachęcić ludzi do uprawiania sportu.

Często możemy usłyszeć, że ktoś poszedł „wybiegać” negatywne emocje, ponieważ właśnie bieg jest dyscypliną angażującą całe ciało i mózg.

Bieganie na łonie natury

Najkorzystniejsze jest zdecydowanie bieganie po lesie, wśród zielni i odgłosów przyrody. Warto także zatrzymać się na chwilę, choćby na rozciąganie i oprzeć rękoma o drzewa, np. brzozy. Mają one zdrowotny wpływ na człowieka, a dyscyplina, która zajmuje się badaniem tego nazywana jest przez psychoterapeutów coraz częściej otwartych na alternatywne i naturalne metody leczenia sylwo-terapią, co oznacza tyle, co drzewo-terapia.

Ćwiczenie na siłowni

Wiele osób, aby rozładować napięcie, wybiera się na niezwykle dziś popularne siłownie, centra fitness. Choć ćwiczenia mają pozytywny wpływ na nasz układ nerwowy, można wpaść z deszczu pod rynnę. Duża ilość ludzi i ich zwyczaje, nieprzestrzeganie regulaminu, powodują sporo emocji. No bo jak tu się nie stresować, gdy ktoś cały spocony zsiada z urządzenia, na które usiadł bez ręcznika i w dodatku nie przetarł tego płynem do dezynfekcji? Zarażenie się jakąś bakterią lub wirusem na pewno nas nie odstresuje, a wręcz przyciągnie więcej utrapień. Trzeba zawsze mieć to na uwadze wybierając się w takie miejsce

Joga

Mimo, że nie jest to łatwa dyscyplina, osoby w różnym wieku decydują się rozpocząć swoją przygodę z jogą. Ta, nie tylko dobrze wpływa na nasze mięśnie, rozciągając i wzmacniając je, ale również pomaga nam lepiej zrozumieć swoje ciało i połączyć je z umysłem, aby żyć tu i teraz. Zostawić wszystkie zmartwienia na macie i optymistycznie z niej wstać. Wiele szkół jogi łączy praktykę ciała z medytacją, co pomaga rozluźnić i odprężyć umysł. Jest to dobry czas aby pozwolić odejść temu, co na siłę i niepotrzebnie próbowaliśmy zatrzymać.

Related Posts

About The Author