Stres w środowisku pracy

Chyba każdy człowiek wie, że stres negatywnie oddziałuje na naszą pracę. Wydaje się oczywistym, że pracodawcy powinni promować wszelkie sposoby zwalczania go, oferować pracodawcom możliwość rozładowania napięcia.

Nawet jeśli ktoś nie posiada na ten temat specjalistycznej wiedzy, od tego są profesjonalne firmy prowadzące kampanie na rzecz walki ze stresem. Zajmując się organizacją specjalnych eventów, pomagają zaangażować ludzi do aktywności, których sami by się nie podjęli.

Jak firmy pomagają pracownikom redukować poziom stresu?

Udział we wszelkiego rodzaju rywalizacjach, zawodach, czy to drużynowo, czy indywidualnie, angażuje jednostkę, która nie myśli już tylko o problemach, tudzież o tym wszystkim, co aktualnie lub w najbliższych dniach ma, będzie miała do zrobienia.

Jedną z najbardziej popularnych metod stosowaną przez pracodawcę jest zmobilizowanie pracowników do udziału w coraz popularniejszych biegach ulicznych, tudzież przełajowych. Nie trzeba czekać na wydarzenie typu bieg biznesowy. Właściwie podczas każdych zawodów istnieje możliwość zgłoszenia drużyny. Jest to dobra okazja do rozreklamowania swojej marki, poprzez na przykład zamieszczenie logo na koszulkach.

Pracownicy poczują, że robią dla firmy coś więcej, po godzinach, że są potrzebni także poza ścianami przedsiębiorstwa. Warto zainwestować w opłatę startową dla nich oraz podstawowe wyposażenie, gdyż faktycznie, wkładają wysiłek w promocję marki.

Sposobem wymagającym nieco mniejszego nakładu sił wśród pracowników będzie wykupienie im toru (lub kilku) bowlingowego aby mogli w ten sposób się nieco rozerwać, a jednocześnie zintegrować. Takie aktywne spędzanie wolnego czasu w grupie uświadamia, że nawet jeśli czasem w pracy coś nie wychodzi, to są w stanie się dogadać i działać w drużynie aby osiągnąć zamierzony cel. Gra zespołowa uczy także wzajemnej komunikacji a przy tym sprawia radość, wyzwala śmiech, wytwarzając niezbędne endorfiny, tak potrzebne do budowania zdrowej i pozytywnej atmosfery w pracy i każdej innej sytuacji społecznej.

Oczywiście nie należy również zapominać o zapewnieniu dostępu do pomocy psychologa. Osobom długotrwale narażonym na stres nie wystarczy zwykła gra, aby zniwelować jego negatywne skutki.

Related Posts

About The Author