Urlop sposobem na pozbycie się stresu

Gdy wszystko zawodzi, a my nie chcemy drastycznie zmieniać naszego życia poprzez przeprowadzkę lub choćby zmianę miejsca pracy, warto wziąć urlop, choćby bezpłatny i się zresetować, tudzież naładować akumulatory, jakby nie zwał, warto spróbować.

Będzie to czas zmiany i odskoczni aby pomyśleć o tym, na co na co dzień nie mamy zwyczajnie czasu. W natłoku pracy i obowiązków, uciekamy przed poważnymi decyzjami. A przecież nie warto rzucać pracy z dnia na dzień, tyko dlatego, że zaistniała jakaś stresująca sytuacja. Można tego długo żałować tym bardziej w czasach rosnącej konkurencji.

Jeśli istnieje taka możliwość, warto rozważyć opcję urlopu. Nawet nasz przełożony powinien to zaproponować, oczywiście gdy jest do nas przychylnie nastawiony. Znamy taką scenę choćby z filmu Bezsenność w Seattle, tylko tam bohater wie, że krótkotrwały urlop nic mu nie pomoże, że potrzebuje całkowitej zmiany w życiu aby zacząć od nowa.

Kierunek podróży

Każdy wyjazd i zmiana będą zależne od możliwości naszego portfela, stanu konta bankowego. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, to warto wybrać się w miejsce, o którego odwiedzeniu zawsze marzyliśmy. Czasem jakieś sytuacje, na pozór trudne, zdarzają nam się po to, abyśmy jeszcze raz powrócili do naszych pragnień z przeszłości, które z różnych powodów zostały odłożone, zamknięte w szufladach naszego umysłu.

Może to być podróż na inny kontynent, do kraju, z polskiego punktu widzenia egzotycznego, o innym klimacie, kulturze. Pozwoli nam to nie tylko zmienić otaczające nas widoki, ale i punkt widzenia, dostrzec innych ludzi, borykających się z zupełnie różnymi problemami od naszych. Może się okazać, że to, co jeszcze kilka dni wydawało się wielką sprawą, w obliczu tamtych realiów (dla przykładu braku wody w Afryce) okaże się błahostką. Nawet jeśli nie, to zrozumiemy, że inni ludzie też mają swoje zmagania, że nie jesteśmy z tym wszystkim sami. Warto też podczas takiej podróży porozmawiać z kimś obcym, kto świeżym okiem spojrzy na nasze życie.

Related Posts

About The Author